AKTUALITY    O NÁS    TRÉNINGY    INFO    SEMINÁRE    FOTO    VIDEO    NA STIAHNUTIE    KONTAKT

 

Michele Quaranta, 7. Dan Aikikai, Shihan sa narodil 24. decembra 1953 v Taliansku, v malom mestečku Forlimpopoli, ležiacom medzi známymi mestami Bologna a Rimini. Asi v šiestich rokoch odišiel so svojou rodinou do Francúzska, kde vyštudoval strednú technickú školu. Neskôr začal žíť a pracovať vo Švajčiarsku v meste Basel, kde pôsobí až do súčastnosti.


Aikido začal Michele Quaranta cvičiť v roku 1972 v dojo Aikikai Basel pod vedením svojho prvého učiteľa sensei Wernera Hintermana. Ten ho významne ovplyvnil hlavne v oblasti filozofie.  V tejto dobe navštevoval M. Quaranta stáže ďalších  významných majstrov (Tamura sensei, Tada sensei), ktorí chodili aikido pravidelne učiť do Švajčiarska.


V roku 1977 sa po prvýkrát stretol s Masatomi Ikeda sensei a v roku 1985 sa stal jeho priamym žiakom. Jemu ďakuje za rozvoj svojej technickej a teoretickej stránky aikido. Ako jeho asistent a osobný uke, cestoval spolu s Ikedom na stáže, ktoré Ikeda sensei viedol nielen vo Švajčiarsku, ale prakticky po celej  Európe;

v Rusku, Nemecku, Taliansku, Španielsku,

Francúzsku, Anglicku atď.


Na začiatku 90. rokov Ikeda sensei zveril M. Quarantovi zodpovednosť za technický rozvoj svojho systému vyučovania Aikido tiež v ďalších krajinách, kam už sám nemohol tak často cestovať osobne. Jednalo sa hlavne o krajiny strednej a východnej Európy. K jeho povinnostiam tak pribudlo  Slovensko, Chorvátsko, krajiny bývalej Juhoslávie - Srbsko a Čierna Hora

a neskôr aj Poľsko.


V súčasnosti  je M. Quaranta technickým riaditeľom Slovenskej Aikido Asociácie  a  členom technickej komisie Aikido Federácie Srbsko  a vedie jednu časť Poľskej Federácie Aikido. Vo Švajčiarsku vedie školu Aikido Basel › a je členom technickej komisie Aikido Switzerland ›.


M. Quaranta hovorí taliansky, francúzsky, nemecky, španielsky a anglicky. Jeho veľkými životnými koníčkami sú futbal, ktorému sa venoval veľa rokov ako profesionálny hráč a tréner, a hudba (rock, funky, jazz, blues, regge a klasika).

Quaranta Michele

7. Dan Aikikai, Shihan

technický riaditeľ SAA od r. 2002

1953 -