AKTUALITY    O NÁS    TRÉNINGY    INFO    SEMINÁRE    FOTO    VIDEO    NA STIAHNUTIE    KONTAKT

 

Dorast a dospelí (od 15 r.)

pondelok: 19:00 - 20:00

utorok: 8:30 - 9:30

streda: 19:00 - 20:00

štvrtok: 8:30 - 9:30

piatok: 19:00 - 20:0025,- EUR/ mesiac

(pri platbe na 3 mesiace)


Aikido Dojo Trnava a Slovenská Aikido Asociácia | Aikikai Slovakia,

medzinárodne uznaná v systéme Aikikai Hombu Dojo Tokyo,

člen International Aikido Federation,

Vás pozýva na nábor aikido.

144 m2

tatami

200 m2

dojo

Pod vedením

kvalifikovaných

inštruktorov

Medzinárodne

uznané skúšky

Kyu a Dan

Člen

Slovenskej Aikido

Asociácie

Hombu Recognition

svetovej centrály aikido

Aikikai Tokyo

Člen

International

Aikido Federation

Aikido Dojo Trnava


Klub vznikol v apríli 1992 a je jedným z najstarších

klubov na Slovensku, ktorý sa zaoberá

týmto bojovým umením.


ADT je zároveň spoluzakladateľom Slovenskej Aikido Asociácie (SAA) › ktorá je členom International Aikido Federation (IAF) › Pravidelne organizujeme víkendové sústredenia a týždňové letné stáže pod vedením domácich i zahraničných učiteľov.

Na základe Hombu Recognition › od Aikikai Hombu Tokyo › vykonávame medzinárodne uznávané skúšky technickej vyspelosti Kyu, Dan ›

pre deti a dospelých.

Dojo má k dispozícii vlastné priestory s rozlohou 200 m2

z toho 144 m2 je pokrytých špeciálnou žinenkou na cvičenie - tatami.

Pri cvičení využívame technický a didaktický systém, ktorý vytvoril

IKEDA Masatomi sensei 7. Dan Aikikai, Shihan. Tento systém spája západné potreby mysle s východnými hodnotami a tradíciou. Vďaka svojmu dlhodobému pobytu v Európe vyvinul IKEDA sensei systém spájajúci aikido, hojo (tradičná škola šermu)

a genkikai (zdravotný systém),

ktorý umožňuje ľuďom porozumieť rôznym aspektom aikido.


História Aikido Dojo Trnava ›

AikidoAikido vytvoril UESHIBA Morihei (1883-1969), veľký majster tradičných japonských bojových umení, v ktorých dosiahol najvyššiu úroveň majstrovstva. Cieľom aikido je rozvoj ľudského potenciálu jednotlivca zveľaďovaním mysle a ducha prostredníctvom fyzického tréningu.


V aikido sa cvičia techniky bez zbraní (hody, znehybnenia, údery, seky) a so zbraňami (bokken-drevený meč, jo-palica, tanto-nôž). Základným princípom aikido je naučiť sa vyhnúť deštruktívnej sile útoku a využiť ju proti protivníkovi. Technika aikido je založená na využití energie a reakcií útočníka, preto ho môžu praktizovať všetci bez ohľadu na vek, pohlavie a silu. Aikido techniky využívajú pevné a stabilné držanie centra s dôrazom na kruhové/ špirálové pohyby, ktoré umožňujú kontrolovať útočníka bez ohľadu na jeho veľkosť a silu. Zmyslom je naučiť sa neutralizovať násilie prichádzajúce v akejkoľvek forme. Aikido je prostriedok k dosiahnutiu sebapoznania a harmónie medzi telom, mysľou a duchom, kde výsledkom pravidelného cvičenia je získanie emocionálnej rovnováhy a silnej osobnosti. Aikido tak pomáha človeku v procese porozumenia toho, čo je to život. Pravidelné cvičenie pozitívne ovplyvňuje vaše zdravie a sebadôveru i mimo telocvične. Tréning nezveľaďuje len fyzickú zdatnosť, ale i etiku a správanie cvičencov. Aikido je výborný spôsob ako aktívne využiť voľný čas, zlepšiť svoju kondíciu a spoznať kultúru ďalekého východu. Aikido je moderné bojové umenie spájajúce západné presvedčenie s východnou tradíciou a hodnotami, nezávislé na národnosti, farbe pleti, vierovyznaní alebo veku.Termín aikido je tvorený tromi znakmi:

„AI“ znamená harmóniu, jednotu

„KI“ energiu, prírodu

„DO“ znamená cestu alebo spôsob života.

 

Voľne by sme mohli AIKIDO preložiť ako "cesta harmónie".


Nestihli ste to? Nevadí, prihlásiť sa môžete aj naďalej!